Pojištění nákladů (CMR) u německých pojišťoven

Co se týče pojištění dopravy a spedice, mohu Vám nabídnout produkt, který na lokálním, českém i slovenském trhu nelze sjednat.  Zahrnuje například o hrubou nedbalost či úmysl zaměstnanců, pojištění inventurních rozdílů, prostou ztrátu. Pokud dopravu přeprodáváte, jsou pojištěny škody způsobené VŠEMI dopravci v řadě !

Mimo perfektního produktu, který máme možnost presentovat, obrovskou výhodou možné spolupráce je to, že s námi sjednáte smlouvu a s námi budete řešit škodní události. Není to o tom, že to budeme někam přeposílat …pokud při prvním ohledání řekneme, že je škoda likvidní, tak s tím můžete počítat.

U pojištění CMR máme oprávnění k likvidaci škod, které zpracováváme sami a to včetně znaleckých posudků, policejních protokolů a následné výplaty škody.

V pojištění odpovědnosti dopravce/zasilatele se pojistné se počítá z obratu, není proto potřeba hlídat, které auto je zahrnuté a které ne – jsou pojištěna všechna a to i včetně najímaných vozidel cizích dopravců.

 

Základní rozsah pojištění odpovědnosti zasilatele/dopravce je: 

 1. Odpovědnost silničního dopravce s pojistnou částkou 400.000,- Euro na každou pojistnou událost
 2. Připojištění odpovědnosti všech najímaných poddopravců s pojistnou částkou 400.000,- Euro na každou škodní událost pro národní i mezinárodní přepravu
 3. Překročení dodací lhůty – maximálně 1násobek dopravného, max. 15.000,- Euro na každou škodní událost
 4. Zachraňovací náklady, náklady na odstranění do 50.000,- Euro na každou škodní událost
 5. Pojištění nakládky, vykládky
 6. Pojištění nákladů z důvodu zaslání na špatnou adresu
 7. Pojištění skladování jakou části přepravy 250 tisíc Euro na každou pojistnou událost včetně připojištění inventurních rozdílů

–             zahrnuty jsou i veškeré manipulace se zbožím včetně balení, polepů atd.

 1. Pojištění následných finančních škod do 50.000.- Euro
 2. Spoluúčast 0,- Euro
 3. Pojištění hrubé nedbalosti ( spoluúčast 30% )
 4. Územní platnost : silniční dopravce – Evropa geograficky, zasilatel – Svět, skladování – ČR
 5. pojištění kabotážní přepravy v Německu s limitem 600.000,-Euro

 

Naše smlouva je koncipována tak, že v případě vzniku škody zaviněné nebo vzniklé v době, kdy měl zásilku ve správě jiný dopravce, my škodu vyplácíme a pak následně regresujeme po viníkovi. Vám tak odpadá zdlouhavé jednání a dokazování, kdo je za škodu zodpovědný.

Zahrnuti jsou i dnes tak populární „fantomoví dopravci„.